Na Fianna Upcoming Fixtures

Saturday October 8th
Adult Football
Senior 2
Mobhi Road Main Pitch
Adult Football V Sarsfield, Kildare
1.00pm
TBC
Experience Gaelic Games
Experience Gaelic Games EGG
Mobhi Road New All Weather
Experience Gaelic Games EGG V EGG
12.00pm
Booked to 17.00
Juvenile Football
U-16 'E' Football Championship
Collinstown 1 Top Pitch
U-16 Football V O'Dwyers
1.30pm
Laurence Kelly
U-14 Div 6 Cup Qtr Final
Johnstown Park
U-14 Football V St Vincents
1.30pm
Kenneth Rooney
U-13 Div 8
Tymon Park
U-13 Football V St Judes
1.30pm
Dave O'Donovan
U-13 Div 1
Russell Park
U-13 Football V St Brigids
1.30pm
Liam Aherne Clarke
U-13 Div 10
St Vincents School
U-13 Football V St Kevins Killians
1.45pm
Eilis Ni Chearnaigh
U-13 Div 5
St Vincents School
U-13 Football V Good Counsel Liffey Gaels
3.00pm
Eilis Ni Chearnaigh
U-16 'F' Football Championship
Collinstown 1 Top Pitch
U-16 Football V Erins Isle
3.00pm
Laurence Kelly
Juvenile Hurling
U-08 3 Team
St Patricks College DCU
U-08 Hurling V St Brigids
9.30am
Home Refs
U-11 3 Team
Collinstown New (Quilty Pitch)
U-11 Hurling V Clanna Gaels/fontenoy
9.30am
Home Refs
U-10 3 Team
St Vincents School
U-10 Hurling V Cuala
9.30am
Home Refs
U-09 3 Team
Porterstown
U-09 Hurling V Castleknock
10.00am
Castleknock Refs
U-10 3 Team
Donnybrook Stadium
U-10 Hurling V Ranelagh Gaels
10.00am
Ranelagh Gaels
U-08 3 Team
St Patricks College DCU
U-08 Hurling V St Sylvesters
10.45am
Home Refs
U-11 3 Team
Collinstown New (Quilty Pitch)
U-11 Hurling V Naomh Mearnog
10.45am
Home Refs
U-09 3 Team
Townparks
U-09 Hurling V Skerries Harps
11.00am
Skerries Harps Refs
U-12 Div 14
St Vincents School Pitch 2
U-12 Hurling V Westmanstown Gaels
11.15am
Erins Isle Ref
U-12 Div 4
St Vincents School Pitch 1
U-12 Hurling V St Maurs
11.15am
Erins Isle Ref
U-08 3 Team
St Patricks College DCU
U-08 Hurling V Naomh Mearnog
12.00pm
Home Refs
U-12 Div 11
Deerpark
U-12 Hurling V Kilmacud Crokes
12.15pm
Naomh Olaf Ref
U-12 Div 1
St Vincents School Pitch 1
U-12 Hurling V Ballinteer St. Johns
12.30pm
Erins Isle Ref
U-12 Div 8
St Vincents School Pitch 2
U-12 Hurling V Geraldine P Moran
12.30pm
Erins Isle Ref
Juvenile Ladies Football
U-10 3xTeam Grp 1
Cherryfield
U-10 Ladies Football V Ballyboden St Endas
12.00pm
TBC
U-10 3xTeam Grp2
Scoil Caitriona
U-10 Ladies Football V Ballyboden St Endas
12.00pm
Home Refs
U-12 3xTeam Grp 1X
Sean Moore Park
U-12 Ladies Football V Clanna Gaels/fontenoy
1.00pm
TBC
U-11 3xTeam Grp 2
Clondalkin
U-11 Ladies Football V Round Towers Clondalkin
1.00pm
TBC
U-15 Championship Div 10 Semi Final
Cherryfield
U-15 Ladies Football V Ballyboden St Endas
1.30pm
Jonny Jackson
U-15 Shield Div 2 Semi Final
Russell Park
U-15 Ladies Football V St Brigids
1.30pm
Ernie Brenner
U-15 Championship Div 8
Scoil Chaitriona
U-15 Ladies Football V Clontarf
1.30pm
Michelle Keating
U-11 3xTeam Grp4Y
Collinstown New (Quilty Pitch)
U-12 Ladies Football V Naomh Olaf
1.30pm
TBC
Sunday October 9th
Adult Hurling
Junior C Hurling Championship Semi Final
Mobhi Road Main Pitch
Adult Hurling V St Sylvesters
10.30am
Gavin Donegan
Junior G Hurling Championship Semi Final
Mobhi Road Main Pitch
Adult Hurling V Portobello
3.30pm
Padraig Furlong
Senior 1 Hurling Championship Semi Final
Parnell Park
Adult Hurling V Cuala
4.00pm
Jason Buckley
Juvenile Football
U-15 Div 8
Pairc O Ruairc Balkill Road
U-15 Football V Beann Eadair
11.30am
Chris McGinn
U-15 Div 5
Russell Park
U-15 Football V St Brigids
11.30am
Terry Carton
U-15 Div 10 North
Porterstown
U-15 Football V Castleknock
11.30am
Kenneth Rooney
U-15 Div 1
Cherryfield
U-15 Football V Ballyboden St Endas
12.00pm
Adam Kelly
Juvenile Ladies Football
U-8 4xTeam
Somerton
U-08 Ladies Football V Castleknock
10.00am
Away Refs
U-9 3xTeams
St Patricks College DCU
U-09 Ladies Football V Clontarf
10.00am
Home Refs
U-8 4xTeam
Portmarnock
U-08 Ladies Football V Naomh Mearnóg
10.00am
Away Refs
U-9 3xTeams
St Patricks College DCU
U-09 Ladies Football V O’Tooles
11.15am
Home Refs
U-13 Div 1 Cup Semi Final
River Valley
U-13 Ladies Football V St Finians Swords
1.30pm
Megan Campbell
U-14 Div 10 Shield Semi Final
Albert College
U-14 Ladies Football V Na Fianna C
1.30pm
Tom Tansey
U-13 Div 12 Cup
Cherryfield
U-13 Ladies Football V Ballyboden St Endas
1.30pm
Kate Barr
U-14 Div 5 Shield Semi Final
Bohernabreena
U-14 Ladies Football V St Annes
1.30pm
Pat Murphy
U-14 Div 2 Championship Semi Final
Scoil Chaitriona
U-14 Ladies Football V Templeogue Synge Street
1.30pm
Gavin Donegan
U-13 Div 6 Shield Semi Final
Cornelscourt
U-13 Ladies Football V Geraldine P Moran
1.30pm
Mya Davey
U-16 Div 1 Shield Semi Final
Scoil Chaitriona
U-16 Ladies Football V Clontarf
4.30pm
Finbarr Shanahan
U-16 Div 6 Championship Semi Final
Collinstown 1 Top Pitch
U-16 Ladies Football V Trinity Gaels
4.30pm
Michelle Keating
U-16 Div 8 Championship
Collinstown 2 Bottom Pitch
U-16 Ladies Football V Ballyfermot De La Salle
4.30pm
Michelle Keating
Minor Camogie
U-18 Div 2 Championship Semi-Final
Oliver Plunkett's
Minor Camogie V St Oliver Plunkett/Eoghan Ruadh
10.30am
Keith Cahill
Minor Football
U-19 D Football Championship
Collinstown 1 Top Pitch
Minor Football V Craobh Chiarain
11.00am
Joe Murray
U-19 A Football Championship
Mobhi Road Main Pitch
Minor Football V Clontarf
12.15pm
Adam Coyne
U-17 B Football Championship
St Vincents School
Minor Football V Whitehall Comcille
1.30pm
Laurance Kelly
U-17 D Football Championship
McGee Park
Minor Football V St Marks
1.30pm
Paul Fahey
Wednesday October 12th
Adult Ladies Football
Go Ahead Junior E Shield Final
St Margaret’s GAA
Adult Ladies Football V Templeogue Synge St
8.00pm
TBC
Other
Cumann na mBunscol St Brigids NS
Mobhí Rd Main Pitch
Cumann na mBunscol St Brigids NS V St Francis Xavier Blanchardstown
2.00pm
TBC
Saturday October 15th
Adult Football
Intermediate All County Football Championship Semi Final
Balgriffin
Adult Football V St Vincents
4.00pm
TBC
Sunday October 16th
Adult Football
Junior 1 All County Football Championship Final
Mobhi Road Main Pitch
Adult Football V Castleknock
11.00am
TBC
JFL Div 10
Balbriggan
Adult Football V O'Dwyers
3.00pm
TBC
Senior 1 Football Championship Final
Parnell Park
Adult Football V Kilmacud Crokes
4.30pm
TBC
Minor Hurling
U-19 'A' Hurling Championship
Shanganagh Park
Minor Hurling V Cuala
11.00am
TBC
U-19 'C' Hurling Championship
Clonshaugh
Minor Hurling V Craobh Chiarain
11.00am
TBC
U-17 'B' Hurling Championship Quarter Final
Mobhi Road Main Pitch
Minor Hurling V St Sylvesters
1.30pm
TBC
U-17 'D' Hurling Championship
Shanganagh Park
Minor Hurling V Cuala
1.30pm
TBC
Sunday October 23rd
Juvenile Football
U-15 Div 10
Johnstown Park
U-15 Football V Skerries Harps
10.30am
TBC
Friday October 28th
Juvenile Hurling
Dermot McNulty Tournament
RCSI
U-12 Hurling V 2010 Boys
10.00am
Booked to 3pm
Saturday November 5th
Juvenile Camogie
U10 Camogie Blitz
St Patricks College DCU
U-10 Camogie V 2012 Girls
12.00pm
Booked to 2:30pm